Total Jobsi kontor

Kodune, mugav ja moodne: vaata, milline näeb välja üks kaasaegne töökoht!

Pärast koroonapandeemiat otsustas Total Jobs, Stepstone Groupi kuuluv Suurbritannia suurim värbamisplatvorm enda kontori plaani ümber korraldada ning luua töötajatele uued ja kaasaegsed töötingimused. Mitmete kontori ühisalade sisustamiseks kasutati eestimaise Intuit by Softrend pehmemööblit.  

Total Jobs sai endale koduse, mugava ja moodsa töökeskkonna. Vaatame lähemalt, kuidas see valmis. 

Alustame strateegiast

Total Jobs tõdes, et ettevõtte Inglismaa Lõunarannikul Havanti linnas asuv kontor ei vasta enam ärivajadustele. Koroonapandeemia tõi kaasa suuri muutusi nii tööviisides kui töötajate eelistustes, kuid ruum oli iganenud ja selle potentsiaali ei kasutatud enam täielikult ära.  

Total Jobs kutsus appi kontoridisainiga tegeleva Peldon Rose’i meeskonna, kellega koos kaardistati peamised probleemkohad ja võimalused, kuidas muutusi läbi viia. Selleks intervjueeriti töötajaid, korraldati töötubasid ja tehti vaatlusuuringuid. Selgus, et peamised probleemid olid seotud tehnoloogia, ruumi akustika, töötajate üldise heaolu ja toitlustamisega – neid väljakutseid asuski Peldon Rose lahendama.  

Ettevõtte kontor koliti uude asukohta. See asub nüüd Portsmouthis Lakeside’i põhjasadamas. Kontori läänekülge ääristavad üle kahemeetrised klaasseinad, kust avaneb hunnitu vaade hoonet ümbritsevale kaunile loodusele: suurele järvele ja metsadele.  

StepStone Group’i kuulub mitu kaubamärki. Lisaülesandena tuli leida lahendus, kuidas luua eri osakondade vahele sünergia. Peldon Rose’i läbi viidud uuringust selgus, et töötajad pidasid organisatsioonilist kuuluvustunnet väga oluliseks, kuid võrdselt tähtis oli neile samaaegselt enda kaubamärgi identiteedi säilitamine. Seega pidi uus interjöör looma keskkonna, kus tunneksid end hästi kõik alambrändid.  

Uue kontori värvipalett eemaldub klassikalistest bränditoonidest ja on inspireeritud hoopis ümbruskonnast: kasutatud on maalähedast rohelist, mahedat sinist ja oranži. Suured ekraanid ja meediaseinad tuletavad meelde ettevõtte suuremat visiooni brändide logosid kuvamata ning nende identiteete vastandamata. 

Avatud kontori kööginurka ja töötsooni eraldab elegantselt rida vastakuti asetatud lihtsa joonega diivaneid. Foto: Soren Kristensen

Ühendus loodusega

Ruumi sisenedes tervitab töötajaid suur puu, mille ümber on istumiskohad – seal on kõigil hea koguneda ning tekib tunne, justkui viibitaks õues. Looduslähedust on toodud ka mujale kontorisse, näiteks puhkealadelelisaks töötajate heaolu tõstmisele saavutati nii ka harmoonia väliskeskkonnaga.

Total Jobsi kontorihoone fassaad. Foto: Soren Kristensen

Uues Portsmouthi kontoris töötavad koos müügiosakond ja veebiarenduse spetsialistide ning tarkvara inseneride meeskonnad. Läbi viidud uuringu üks põhilisi leide oli vajadus parema ruumiakustilise lahenduse järele, et töötajad saaksid ühises keskkonnas segamatult töötada.  

Kontori põrandaplaani koostamisel lähtuti inimeste töö erialasest iseloomust, tuues sarnase energia ja müratasemega meeskonnad ühte tsooni. Disainimeeskonna lähedusse paigutati müügiosakond – mõlema osakonna tegevused on loomult üsna aktiivsed ja valjud, nii et kumbki ei sega üksteist.

Hoopis teine lugu on tarkvarainseneridega, kes istuvad ühisalast eemal, tsoonides, mis on vaiksed ja soodustavad keskendunult töötamist. Kirjeldatud tsoonid loodi  avatud planeeringuga kontoris akustiliste paneelidega kõnekabiinide ja raamatukappide abil, mis tõkestavad müra levikut ja jagavad ruumi eri aladeks.  

Sobiv töökeskkond on loodud ka neile, kes otsivad midagi kahe vahepealset. Selle asemel et varustada iga töökoht istumis- või seismislauaga, julgustatakse inimesi rohkem ruumis ringi liikuma ja töötama eri kohtades. Seepärast leiab sealt ka palju koduseid esemeid, näiteks tugitoole, mis loovad töötamiseks õdusa ja mugava õhkkonna.  

 


Projekti sisekujunduse autor on Peldon Rose.  Fotode autor on Soren Kristensen. Edukad firmad mõistavad kontori disaini olulisust

Mitmed juhtivad firmad on võtnud suuna pakkuda oma töötajatele mitmekesist töökeskkonda, kus neil on hea olla. Meil on rõõm olla nende koostööpartner.