Softrendi kontor Tallinnas

Softrendi kontor Tallinnas on hea näide sellest, et kingsepp ei käi mitte alati paljajalu. Intuit by Softrendi emafirma töökodu on sisustatud juhindudes Intuiti töölaundži ideest – ruum on jaotatud erifunktsionaalsusega töötsoonideks, mis soodustab intuitiivset töökoha valikut.

Softrendi kontori kujundamisel mängis suurt rolli selle asukoht – tagaseinas olevatest suurtest akendest avaneb vaade kõrkjatega ääristatud Kopli lahele, kus pesitseb palju linnuliike. Värvilahenduste puhul on inspiratsiooni saadud ümbritsevast loodusest ja mere äärest. Sisedisainis on kasutatud peamiselt rahulikke ja neutraalseid toone, sest need annavad ruumile valgust ja õhulisust ega mõju liiga kõledana.


„Tahtsime, et meie uus kontor esitleks meie mööblit viisil, milleks see on loodud. Meie mööbel on mõeldud toetama intuitiivset töökoha valikut lähtuvalt käsilolevale ülesandele avatud kontori keskkonnas. Meie kontoritöötajate seas on nii turundus-, kaubandus- kui ka müügiinimesi, kellel kõigil on väga erinevad tööülesanded ja -stiilid – mõni veedab terve päeva telefoniga rääkides, teine vajab iseseisvaks tööks eraldatud keskendumisruumi, palju on erinevaid koostöövorme jne. Meil oli vaja luua neile kõigile eraldi keskkonnad, kus nad saaksid tulemuslikult töötada.“ Softrendi tegevjuht Joonatan Vinkel.Eesmärk oli luua Softrendile töökeskkond, mis sobituks ka ettevõtte missiooniga – avatud planeeringuga kontor, mis toetab eri tööstiile ning aitab töötajatel keskenduda kõige olulisematele ülesannetele.

Softrendi lahenduse puhul on erifunktsionaalsusega töötsoonid üksteisest eraldatud tegevuste järgi – liikumine toimub aktiivsemast keskkonnast vaiksemasse. Avatud kontori keskkonnas on väga oluline, et mugav oleks töötada nii eraldi töökohtadel kui ka rühmas ja koosolekutel.


Avatud kontoriruumide tulevik soosib keskendumist

Sisearhitektide hinnangul on Softrendi lahendus hea näide selle kohta, kuidas peaks tuleviku avatud kontoreid disainima. „Softrendi tooted on disainitud eesmärgiga luua head  tingimused omaette töötamiseks avatud kontoris. Me kasutasime eri lahendusi, kus kontor jääb visuaalselt avatuks, kuid samas luuakse tingimused ka nende ülesannete jaoks, mis vajavad omaette olemist,“ märgivad Softrendi kontori sisekujunduse teostanud Ace of Space’i sisearhitektid.
Edukad firmad mõistavad kontori disaini olulisust

Mitmed juhtivad firmad on võtnud suuna pakkuda oma töötajatele mitmekesist töökeskkonda, kus neil on hea olla. Meil on rõõm olla nende koostööpartner.