Millega üllatasid eestlased Stockholmi suurel disainimessil? – Intuit


Millega üllatasid eestlased Stockholmi suurel disainimessil?

4. MÄRTS 2024

Kui eelmises blogiloos kirjutasime veebruari alguses toimunud Stockholmi messi põnevamatest trendidest, siis nüüd avaldavad Intuiti tiimiliikmed oma lemmikud ning saame teada, millega oli Rootsis väljas meie kodumaine bränd ise.

Tuleb tunnistada, et peale COVIDit on Stockholmi mess lahjemaks jäänud – seda näitavad nii kahanevad külastajate numbrid kui ka messihallide täituvus eksponentidega. Ilmselt on leitud teised väljundid, kuidas end potentsiaalsetele edasimüüjatele tutvustada. Siiski leidus seal tooteid, mis eredalt meelde jäid. Siin nad on!

 

Intuit paistis silma erksavärvilise messiboksilahendusega, mis ei saanud märkamata jääda ühelgi möödujal. Foto: Erakogu

Mida erilist nähti?

Intuit by Softrend tootedisainer Karl Kukk tõi oma lemmiktoote või -elemendina välja hüdraulilised lauad, mille kõrgust saab muuta ilma mootorita. “Ülilahedad minu meelest! Minu lemmikdisain sellistest laudadest oli Ameerika firma Humanscale toode Float mini. See on lõbus kasulik ja uskumatult lihtne opereerida.”

 

Karl Kukk tõi oma lemmiktoote või -elemendina välja hüdraulilised lauad, mille kõrgust saab muuta ilma mootorita.

 

Intuit by Softrend turundusjuhi Triine Casdagli lemmikuks olid aga lihtsad ja geniaalsed vändaga lauad Veva. “Need on traditsioonilisel viisil reguleeritava kõrgusega lauad – lihtsad, töökindlad ja oma lihtsuses ka geniaalsed. Sekundeerivad suurepäraselt Karli välja toodud hüdraulilistele laudadele.”

 

Casdagli lemmikuks olid aga lihtsad ja geniaalsed vändaga lauad Veva. Foto: Erakogu

Intuiti peadisaineri Martin Pärna jaoks oli kõige ägedam toode Tšehhi kunstniku Hana Hillerová käsitsi puhutud klaasist valgustid. “Klaasi koostis on selline, mis muudab vastavalt valgustugevusele värvi.”

 

Tšehhi kunstniku Hana Hillerová käsitsi puhutud klaasist valgustid. Foto: Erakogu

Mis jäi silma kontorimööblist üldiselt?

Casdagli sõnul kontorimööbli funktsionaalsuse osas midagi üllatavat messil ei olnudki. “Endiselt on teemaks kontorimööbli lähenemine kodumööblile mugavuse, hubasuse ja kanga tonaalsuste näol,” toob ta välja.

Pildis olid ka mürasummutavad ja visuaalseid barjääre loovad pesad, jätkuvalt suures valikus kõnekabiine, multifunktsionaalsed ruumijagajad lilleriiulitega ja viltseinte vahele peidetud valgustitega, looklevad mooduldiivanid ooteruumidesse, mööbliesemete varustamine ratastega mobiilseks ümberpaigutamiseks, elektrilised ja hüdraulilised töö- ja abilauad ning ergonoomilised töötoolid. “Selles osas on trend endine ja juurduv,” märgib Casdagli.

Intuiti erksavärviline lahendus

Kui rääkida kodumaisest, Eesti toodangust, siis paistis Intuit silma erksavärvilise messiboksilahendusega, mis ei saanud märkamata jääda ühelgi möödujal. Pilku püüdis ka uus multifunktsionaalne istemööbel Spot. Selle julge vorm ning puitriiulitega integreeritus räägib senisest Intuiti valikust hoopis teist vormikeelt.

Silma jäi ka uus kontori ühislaud Flow oma põneva tehnilise lahenduse ja värvilisuse pärast. Väljas oli veel terve rida uuemaid ja vanemaid tooteid, kuid neist pälvisid suurt huvi just Hubert Mini ja Grow. Hubert Mini oma mängulisuse ja kompaktse vormi tõttu ning ratastel elegantne Grow täidab just seda vajadust, mida tänapäeva kontorites väga oodatakse – visuaalne barjäär, mürasummutus ja biofiilia.

Mida toob tulevik?

Intuitil käib pidevalt tootearenduslik töö ning mööbli disainimisel lähtutakse eelkõige kontoritöötajate reaalsetest ja intuitiivsetest vajadustest, mis nende heaolu parendaks ning seeläbi loovust ja produktiivsust suurendaks. Igal tootel on oma lugu ja eesmärk, kuidas toetada kontoritöötajat intuitiivselt oma töötegemises.

Kuna oluline teema on endiselt kontorikeskkonna naturaalse müra summutamine, siis võib sel aastal oodata lisa akustiliste toodete ridades, aga tulemas on ka eraldust pakkuvate mooduldiivanite lahendused ning individuaalset fookustööd toetavad aksessuaarid.


Siin on fotod Intuiti messiboksist!
Edukad firmad mõistavad kontori disaini olulisust

Mitmed juhtivad firmad on võtnud suuna pakkuda oma töötajatele mitmekesist töökeskkonda, kus neil on hea olla. Meil on rõõm olla nende koostööpartner.