Ettevõte testis erinevaid kõnekabiine. Võitjaks osutus Intuit Booth

20. NOVEMBER 2023

Energiatootmisega tegeleval Utilitas Wind OÜ-l valmis uus ja kaasaegne kontor, mille sisustamisel tahtis ettevõte kasutada võimalikult palju Eesti tootjate mööblit. Appi võeti Scene Consulting OÜ konsultant Piia Kallas, kes selgitab nüüd lähemalt, milliste põhimõtete järgi töökeskkond loodi ning miks valiti sinna just Intuiti kõnekabiin ja pehme mööbel.

Maakri tänaval asuva kontori kujundustööd algasid 2022. aasta sügisel. Eesmärk oli ligi saja ruutmeetri suurusesse ruumi mahutada töökohad kümnele inimesele ning mugav sotsiaalse suhtluse ala, kus kolleegid saaksid koguneda, vabamas vormis suhelda ja ka tiimi koosolekuid pidada.

 

Intuit Boothi kõnekabiinid asetati ruumi keskele – nii toimivad need ka ruumieraldajatena. Foto: Märt Lillesiim

Kuidas vähendada müra?

Tulenevalt ruumiplaneeringust tuli valida avatud kontori mudel, mis tõstatas kohe küsimuse, kuidas anda kümnele samas ruumis töötavale inimesele võimalus rahulikult süveneda. Tänapäeva kontorite suurim probleem on liigne müra, mis võib töötajate produktiivsust vähendada.

Hiljuti läbi viidud töökohauuringus tunnistas 65% vastanutest, et pidevad telefonikõned ja kolleegide omavahelised vestlused tekitavad helitausta, mis häirib keskendumist. Utilitas Windi kontoris otsustati see probleem lahendada kõnekabiinidega.

Enne otsuse langetamist soovis aga Utilitas Wind erinevate tootjate kõnekabiine testida. Lisaks kahele kodumaisele brändile oli kaalumisel ka üks tunnustatud rahvusvahelise tootja mudel.

Testi läbi viinud töötajate soovil langes valik kõnekabiinile Intuit Booth. Kokku soetati neid kaks. Otsustavaks sai Intuit Boothi eriline trapetsjas kuju, mis pakub kasutajale tavapärasest enam ruumi, tagades seeläbi mõnusama kasutuskogemuse.

 

Pehmete välispaneelidega Intuit Boothi kõnekabiin

Pehmete välispaneelidega Intuit Boothi kõnekabiinid. Foto Märt Lillesiim

 

Oluliseks argumendiks olid kabiini eristuvad pehmed välispaneelid, mille värvilahenduse sai kohandada ettevõtte korporatiivvärvidega vastavaks. Tänu kangaga kaetud paneelidele olid massiivsed mööblitükid lihtsamini ruumi sulandatavad.

Nagu eelpool juba mainitud, on Intuit Boothi disain saanud inspiratsiooni trapetsist – just seetõttu on kabiinis viibimine mugav. Boothi iste keerleb igas suunas, lubades kasutajal vabalt liikuda, põrkamata seejuures vastu seina. Tänu trapetsjale kujule sumbub kabiinis ka tülikas kaja. Pehmed välisseinad aitavad summutada kontori üldist müra, parandades seeläbi ruumi akustikat.

Naturaalne valgus

Testivõitjaks osutunud Boothi kabiinid paigutati külitsi kokku täpselt ruumi keskele – nii toimisid need ruumieraldajatena, jättes ühele poole töötsooni, teisele poole aga sotsiaalse suhtluse ala. Tänu kahele küljele avanevatele suurtele klaasseintele ei varjanud kabiinid ka liigselt päevavalgust.

“Kuna ruumi kahes seinas olid suured aknad, siis lähtusime töökohtade paigutamisel võimalusest töötada naturaalses päevavalguses. Töölauad sättisime paarikaupa akende alla,” kirjeldab Kallas. Ruumi ühe seina äärde asetati kaks varutöökohta, teise äärde loodi sotsiaalse suhtluse ala.

Tööruumi kõrval on veel köök-söögituba koos väikese kohvinurgaga. Esik-ooteruum-lisavestlusala jagatakse kõrvalruumis tegutseva firmaga ja seda saavad kasutada nii ettevõtte töötajad kui ka ootavad külalised. Suur nõupidamisruum mahutab 12 inimest.

 

Kollektsiooni Sans kuuluvad mugavad diivanid ja tugitoolid. Foto: Märt Lillesiim

 

Ruumi paigutati kollektsiooni Sans kuuluvad mugavad diivanid ja tugitoolid.

Diivanid on kaunist sügavat meretooni, mis harmoneerub hästi Utilitas Windi tuuleparkide merelise asukohaga. Et tööalas oleks võimalik segamatult süveneda, on diivanite, tugitoolide ja kohvilaudadega sotsiaalse suhtluse ala sellest eraldatud taimede ja Intuit Boothi kõnekabiinidega.

Diivanid tekitavad hea ruumijaotuse, kuid toovad kontorisse ka mõnusalt koduse tunde. Ühtlasi on diivanil hea lõdvestuda, sest ka tegemisi täis tööpäeval on oluline korraks hinge tõmmata. Nii on töötajate hüvanguks loodud kõik vajalikud tingimused, et pärast pausi taas tempokalt edasi töötada.
Edukad firmad mõistavad kontori disaini olulisust

Mitmed juhtivad firmad on võtnud suuna pakkuda oma töötajatele mitmekesist töökeskkonda, kus neil on hea olla. Meil on rõõm olla nende koostööpartner.