Hella Lithuania einela

Ettevõte lõi töötajatele einela, mille sisekujundus on restorani vääriline.

Hella Lithuania on Leedus, Kaunase lennujaama lähistel asuv rahvusvahelisse gruppi kuuluv autoelektroonikatehas, kus töötab üle 250 inimese. Muuhulgas kuulub hoonekompleksi töötajatele mõeldud einela, mille sisustamisel võeti tavapärasest hoopis erinev lähenemine.

Kõige olulisem eesmärk oli mõistagi luua mugav ja hubane kohvikuala, kus inimesed saaksid lõunapausi veeta. Teiseks sooviti võimaldada eri osakondade töötajatel ühiselt aega veeta. Kolmas ja kõige suuremat väljakutset pakkuv eesmärk oli einela kujundada nii esinduslikuks, et seda saaks kasutada ka firmasisesteks ürituseks ning väliskülaliste võõrustamiseks. 

 

Hella Lithuania töötajatele mõeldud einela on nii stiilne, et seal saab korraldada ja tähistada ka ettevõtte sündmusi. Foto: Norbert Tukaj

Uus trend on multifunktsionaalsus  

Kontor ei ole enam pelgalt koht, kus tehakse tööd. Tänane töökultuur seab sellele palju suuremad ootused. Kontor peaks töötajatele pakkuma variatsioone erinevatest töötegemise võimalustest, aga mitte ainult. Üha tähtsamal kohal on ka tööl kogetavad elamused 

Mitmed ettevõtted on uue aja ootused ära tabanud ning loonud kontorisse eraldi ruume või alasid, mis täidavad nutikalt läbimõeldud funktsioone. Läbi ruumilahenduste soodustatakse inimeste kokkutulemist ja omavahelist juhuslikku suhtlust, mis süvendab kogukonnatunde juurdumist.  

Kui varem oli köök lihtsalt köök ja kohvinurk pelgalt kohvinurk, siis täna võib büroosse rajatud einela funktsioneerida lisaks kohvikule ka näiteks tõhusa tööruumina. See on vaid üks hea lisavõimalus töökeskkonda rikastada. 

Mitmekülgsusest kantud on ka Hella Food Lounge’i nime kandev ca 500ruutmeetrine toitlustuspind. Seal on tõhusalt täidetud iga ruutmeeter. Laundžilik einela teenib mitmekülgseid vajadusi ja see on tsoneeritud erinevateks aladeks.  

Söömis- ja istumisala on sisustatud trendika eri stiilis mööbliga: eine nautimiseks on olemas nii tavapärased söögilauad, suuremaid tiime mahutavad baarileti kõrgusega pukklauad kui ka pehmed diivanid. Privaatsema arutelu pidamiseks saab varjuda kõrgete helisummutavate seinte ja katusega Augusti-nimelistesse diivanitesse.  

Einela keskel on muust ruumist kardinatega eraldatav fine-diningala. Sellele annavad iseloomu vastakuti asetatud pikad istmeread, mis on loodud Meeter mooduldiivanitega ning dekoreeritud ümarate laudade ja vaipkattega. See on ideaalne koht, kus viia läbi pressikonverentse ja pidada tähtpäevi. Sissepääsu juures on iseteenindusega kohvikuala.

Naturaalne ja looduslik stiil 

 Einela stiili iseloomustab looduslikkus. Loodusest inspireerituna ilmestavad ruume elavad taimed ja ka mööbli värvitoonid on valitud rahulikud, palju on kasutatud naturaalset puitu. Maast laeni akendest hoovab ruumi palju loomulikku valgust ja helgust.  

Üleminekud ühelt alalt teisele on hoolikalt kavandatud, pidades silmas tasakaalu ja harmooniat. Sisekujundaja leidlikkuse tulemusel on ruumid funktsionaalsed, inspireerivad ja väga mugavad. 

“Tööalaste tulemuste ja püüdluste kõrval on meie jaoks olulised ka igapäevased rõõmud, mis toovad rutiini vaheldust. Oleme oma hubase ja kaasaegse söökla üle õnnelikud ja isegi uhked. Meie töötajad peavad seda kaunimaks kui mitmeid kesklinna restorane,” on ettevõte oma uut einelat ise iseloomustanud.  

Hella Lithuania jaoks on oma töötajatesse ja nende heaolusse investeerimine väga oluline ning sellest annab tunnistust ka uus einela. Ettevõtte panust osatakse märgata ja hinnata – Hella Lithuania on valitud korduvalt Leedu parimate tööandjate hulka. 

 


Projekti sisekujunduse autor on Project LT.  Fotode autor on Norbert Tukaj. Edukad firmad mõistavad kontori disaini olulisust

Mitmed juhtivad firmad on võtnud suuna pakkuda oma töötajatele mitmekesist töökeskkonda, kus neil on hea olla. Meil on rõõm olla nende koostööpartner.