Berliini lennujaama kõige uuenduslikum ala on sisustatud Eesti mööbliga

Lendamine võimaldab katta pikki vahemaid kiiremini kui ükski teine transpordiviis, kuid paradoksaalsel kombel läheb just lennujaamades igapäevaselt raisku tuhandeid töötunde. Valmisolek lendu oodates tööd teha võib ju olemas olla, kuid selleks sobiva keskkonna leidmine on sageli võimatu.

Berliini lennujaam tabas vajaduse ära ning avas uuendusliku koostöötamise ala NUUUORK, mis on sisustatud Eestist pärit disainmööbliga.

Lahendus vaikuse defitsiidile 

Lennujaamadest käib läbi tuhandeid inimesi, mis tähendab, et tahes-tahtmata on seal võrdlemisi lärmakas. Isegi nii lihtne asi nagu töökõnele vastamine võib keeruline olla, sest kõlaritest pidevalt kostuvad valjud teadaanded hakkavad segama. Kohvikutes ja ootealadel on ohtralt sagimist, mis samuti raskendab tööle keskendumist. Kui varem võis pelgupaiga leida lennujaama ärilaundžidest, siis järjest suurema ligipääsetavuse tõttu on needki oma eksklusiivsust ja vaikust kaotamas.

Soovides oma reisijatele mitmekülgsemaid mugavusi pakkuda, läks Berliini Brandenburgi lennujaam (BER) kaasa viimase aja ühe kuumima trendiga ning avas koostöötamise ala. Ent see pole tavaline kirjutuslaudadega täidetud ruum. NUUUORK on võimalusterohke koostöötamise keskus, mis suudab ära teenindada nii privaatsust otsivad klahviklõbistajad, taskuhäälinguid lindistavad mõjuisikud kui ka koosolekut pidavad meeskonnad.

Ala on suuremalt jaolt sisustatud Eesti disainmööblifirma Intuit by Softrend mööbliga, mis arvestab hoolikalt ruumi kasutajate vajadustega ja lennujaama sisustamisele seatud rangete nõuetega.

Töö „omas mullis“

NUUUORK toimib lihtsal põhimõttel. Soovija saab endale NUUUORKis töötamiseks koha broneerida, arvestus toimub tunnipõhiselt. Kogu ala on hoitud teadlikult mõõdukalt väike, et ka „täismaja“ korral tunneks iga sealviibija end õdusalt. Mõistagi levib kogu alal kiire traadita internet ja iga töökoha juures on mööblisse integreeritud pistiku- ning USB-laadimispesad.

Töökohti on valikus mitmeid. Kõige suuremat privaatsust pakuvad Intuiti tugitoolid August. Tugitoolid on ümbritsetud kolmest küljest seintega, mis on kaetud akustilise kangaga. Seinad tekitavad visuaalse barjääri, kuid summutavad edukalt ka müra. See töötab kahesuunaliselt.

Augustis viibijani ei jõua tänu seintele väljast kostvaid helisid, samuti summutavad need ära tugitooli seest kostvad helid. Tänu sellele saab tugitoolis istudes edukalt töötada täielikus vaikuses, aga vajadusel pidada ka privaatseid telefonikõnesid, ilma et see kedagi häiriks. Kõik Augustid on varustatud väikese liigutatava abilauaga, kuhu saab toetada kohvitassi või sülearvuti.

Töö laundžiõhkkonnas  

NUUUORKis on mõeldud ka neile, kes eelistavad töötada või lõõgastuda avaras ruumis. Selleks puhuks on spetsiaalselt sisustatud laundžiala, mis mõjub oma hubasuses elutoalikult ja pakub istumiseks mitmeid valikuid.

Laundži keskel kõrgub Intuiti tumbamoodulitest moodustatud diivan Manhattan Hexa. Selle kõik kolm külge mahutavad kõrvuti istuma kaks inimest. Ideaalne koht, kus koos kolleegiga arutelusid pidada. Üksi töötades või puhates saab vaba ruumi olemasolul kõrvalistmele toetada koti.

Seinte ääres on mugavad Sans diivanid, mille istmepadjad on keskmisest ruumikamad. Iga töökoha kõrval on lauad. Ka Sansidest moodustub nii üksi kui kahekesi kasutatavaid istumispindasid.

Laundži klaasist välisseina vastas on pikalt kulgev laud koos selle äärde paigutatud baaripukkidega, kuhu saab liikuda näiteks lõunapausiks. Nimelt on NUUUORKi üks osa snäkibaar, kust saab kätte külmad ja soojad joogid ning kiire kehakinnituse.

Soovides oma reisijatele mitmekülgsemaid mugavusi pakkuda, läks Berliini Brandenburgi lennujaam (BER) kaasa viimase aja ühe kuumima trendiga ning avas koostöötamise ala.

Ainult BER-is: helikindel stuudio  

Lennujaamu, kust leiab korralikke koostöötamise alasid, tekib iga päevaga juurde. Ent teadaolevalt on ainult BER-is tipptasemel tehnikaga helistuudio, kus saab lindistada intervjuusid ja taskuhäälinguid ning teha ka otselülitusi. See avab uued võimalused liikuva eluviisiga mõjuisikutele ja isegi DJ-dele – stuudiosse on võimalik muuhulgas üles seada DJ-pult.

Lisaks toimib stuudio ka koosolekuruumina, kuhu mahub nõu pidama korraga kuni kaheksa inimest. Tänu helikindlatele seintele ei häiri laundži- ja süvenemisalal töötajaid isegi kõige tulisemad väitlused. Suur 65-tolline ekraan ja konverentskõnedeks mõeldud varustus võimaldavad koosolekusse lülitada ka mujal viibivad kolleegid ning äripartnerid.

Kõrgeima taseme disain 

Nagu juba mainitud, kasutati NUUUORKi sisustamisel enamjaolt Eestis valminud Intuit by Softrendi mööblit. Kuna Intuit paneb akustilisele mööblile suurt rõhku, ei olegi see valik üllatav. Omapoolse pingutusena hankis mööblitootja mööblile kõrgeima taseme tuleohutussertifikaadi, et vastata lennujaama iseäranis rangetele tuleohutusnõuetele.

Projekti keskmes on siiski lennujaama läbivad reisijad ja nende mugavus. Enam ei pea lendude vahele jäävate pikkade tundide produktiivselt sisustamiseks sõitma kesklinna ega otsima vaba tuba lähimast hotellist. Berliini lennujaamas on nüüd kõik kaugtöö tegemiseks vajalikud mugavused ühes kohas ja kõigile kättesaadavad.

 


Fotode autor on Ariane Brille. Edukad firmad mõistavad kontori disaini olulisust

Mitmed juhtivad firmad on võtnud suuna pakkuda oma töötajatele mitmekesist töökeskkonda, kus neil on hea olla. Meil on rõõm olla nende koostööpartner.